Dorota Dwernicka


Pierwsze szkolenie
przeprowadziła w 2000 roku

 • Jest certyfikowanym trenerem i coach’em z zakresu kompetencji miękkich oraz external hr business partnerem
 • Specjalizuję się w kompetencjach profesjonalnej obsługi klienta oraz skutecznych technik sprzedaży, przede wszystkim w relacjach bezpośrednich
 • Najczęstsze tematy jej szkoleń to: profesjonalna obsługa klienta, skuteczne techniki sprzedaży, profesjonalna prezentacja (siebie, firmy, oferty, usługi, produktu, projektu), sztuka wystąpień publicznych, zarządzanie celami i sobą w czasie, skuteczna komunikacja, budowanie wizerunku firmy (PR), budowanie zespołów zadaniowych, zarządzanie stresem, asertywność, pro aktywność
 • Szkoliła: dyrektorów, prezesów, kierowników, managerów, handlowców (terenowych, call center), pracowników biurowych, pracowników linii produkcji, trader’ów, maklerów giełdowych, a także przedstawicieli medycznych i farmaceutycznych, urzędników, lekarzy, pielęgniarki, farmaceutów, kosmetolożki, weterynarzy, prawników, informatyków, deweloperów IT, pracowników naukowych, pracowników i klientów MOPS, studentów
 • Pracując w międzynarodowej korporacji była w zespole projektowym „Sales Force Effectiveness”
 • Opracowała i wdrożyła autorski projekt Akademia Profesjonalnego Handlowca
 • Prowadziła prelekcje poświęcone skuteczności w biznesie m.in. podczas „Capital Market Forum” na GPW, „Women Business Network”, „Art Business Festival”, „Vet Business Forum”, „Trading Jam Session” (do obejrzenia na You Tube)
 • Wraz z MARKETINWESTOR realizuje szkolenia i coaching z inwestowania na rynkach kapitałowych wg metody „Podaży & Popytu”

Certyfikaty i dyplomyPobierz


W sprzedaży bezpośredniej
działa od 1997 roku

Doświadczenie zdobywała zarówno w międzynarodowych korporacjach, gdzie przepracowała ponad 12 lat i odbyła ponad 10 000 wizyt do klientów, jak i małych rodzinnych firmach. Jej profesjonalne standardy pracy znalazły odzwierciedlenie w polskich i międzynarodowych nagrodach, które zdobyła za osiągnięcia w sprzedaży:

 • Top EMEA Sales Award, Europe, Middle East, Africa, I miejsce
 • Excellent Medical Representative of the Year, I miejsce
 • Sales Representative of the Year, II miejsce
 • Representative of the Year, I miejsce
 • Top EMEA Sales, II miejsce
 • Get to The Core, II miejsce

DOTYCHCZASOWA WSPÓŁPRACA


Referencje


Profesjonalny oraz rzetelny sposób prowadzonego szkolenia pozwolił uczestnikom na zdobycie wiedzy oraz usystematyzowanie jej m.in.w formie twórczej i zespołowej pracy. Realizacja szkolenia w formie warsztatowej sprzyjała dyskusjom uczestników jak i ich zaangażowaniu.

Adrianna Leśniewska. Centrum Skutecznego Działania
Szkolenie "Podstawy profesjonalnej prezentacji". Szkoła Trenerów Centrum Skutecznego Działania

Zajęcia dydaktyczne zostały pzeprowadzone przez Panią Dorotę Dwernicką w sposób profesjonalny, komunikatywny oraz wyczerpujący zagadnienia objęte przedmiotem tego wykładu

Aleksander Poreda, Kierownik projektu. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.
Wykład: "Efektywne planowanie i zarządzanie czasem"

Szkolenie przeprowadzone było zgodnie z zawartą umową, do wykonania której zleceniodawca nie ma zastrzeżeń

Małgorzata Mach-Dudek. Dyrektor Wydziału Organizacji i Urzędu. Urząd Miasta Lublin
Szkolenie "Public relations w administracji"

As her Mentor Coach since March 2013, I have had many opportunities to observe, review and give feedback and overall assessment to Mrs. Dorota Dwernicka in her role as a coach. During the observed assessment and coaching sessions Mrs. Dorota Dwernicka mastered 11 coaching core competencies and skills in a variety of contexts.

Dr. Ewa Mukoid, PCC
MUKOID, Instytut Komunikacji i Rozwoju
Studia Zawodowe Coachingu MUKOID

Szkolenie przeprowadzone było zgodnie z zawartą umową, do wykonania której zleceniodawca nie ma zastrzeżeń

Małgorzata Mach-Dudek. Dyrektor Wydziału Organizacji i Urzędu. Urząd Miasta Lublin
Szkolenie "Budowanie zespołów"

I had a chance to participate in "Business Presentations" training. I can confirm Dorota's high expertise in presentation techniques. Moreover, I'm happy to write that Dorota knows how to motivate her students to work and has a sharp eye on proper use of voice modulation, body language, gesticulation, etc.

Jakub Ruminski, Senior Developer Team Lead at Luxoft, October 27, 2014, client

Doświadczenie oraz profesjonalizm Pai Doroty sprawił, że czas poświęcony przez pracowników na szkolenia został w pełni wykorzystany i przynosi realne sukcesy w zmianie podejścia do działania i codziennej pracy. (…) Pani Dorota Dwernicka to bardzo dobry trener ale również partner do współpracy, który po skończonym projekcie dostarcza solidnych informacji zwrotnych oraz analiz przydatnych do planowania dalszych szkoleń i rozwoju pracowników.

Krzysztof Smolarski. Prezes Consultronix S.A

Mając na uwadze dotychczasową współpracę oraz licząc na kolejne wspólne projekty, Sparc Media pragnie zarekomendować firmę „Solutio” reprezentowaną przez Dorotę Dwernicką. Przeprowadziła ona w maju 2015 szkolenie z zakresu „Skutecznej Komunikacji w Biznesie” dla naszych pracowników. (…) Warto zaznaczyć, że na skuteczność szkolenia korzystny wpływ miała przeprowadzona przed warsztatami gruntowna analiza potrzeb naszej firmy. Bezcennymi stały się dla nas wypracowane po spotkaniu zasady postępowania w naszej firmie(…)

Jakub Oleksy, Managing Director Poland, Karolina Semiuk, Senior Account manager SPARC MEDIA SP. Z O.O.

Pani Dorota Dwernicka w dniu 30.09.2006 profesjonalnie i rzetelnie przeprowadziła szkolenie „Obsługa trudnego pacjenta” dla pracowników aptek z terenu Krakowa i okolic. (…) Rekomenduję usługi Pani Doroty Dwernickiej jako trenera, zwłaszcza mając na uwadze szkolenia, których nacisk jest kładziony na wypracowanie praktycznych rozwiązań poprawiających efektywność i profesjonalizm codziennych obowiązków zawodowych pracowników, którzy na co dzień obsługują pacjentów i klientów.

Magdalena Czernecka, właściciel Pracownia Szkoleń „Dynamika”, psycholog, trener.

AVENHANSEN Sp. Z o.o. zaświadcza, że poniższy projekt szkoleniowy zrealizowała Pani Dorota Dwernicka jako trener. Szkolenie było wysoko ocenione przez Uczestników pod względem merytorycznym oraz aktywizującym. Niniejszym potwierdzam wysokie umiejętności trenera, samodzielność, innowacyjność i skuteczność. Temat szkolenia: Zarządzanie stresem. Odbiorcy: Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza. 9 szkoleń w terminie 06.2014 do 04.2015.

Maciej Firlit, Prezes Zarządu AVENHANSEN Sp. z o.o.

Pani Dorota Dwernicka w dniu 24.04.2015 profesjonalnie i rzetelnie przeprowadziła szkolenie „Pro aktywność w biznesie” dla pracowników firmy IBM w Krakowie. (…) Szkolenie to pozwoliło uczestnikom na zdobycie nowej wiedzy, usystematyzowanie jej, także użycie jej do opracowanie praktycznych rozwiązań mających zastosowanie w ich codziennych zawodowych obowiązkach (…) Rekomenduję usługi pani Doroty Dwernickiej w charakterze trenera, zwłaszcza mając na uwadze szkolenia , których nacisk jest kładziony na ich praktyczne aspekty i wypracowywanie optymalnych i realnych rozwiązań biznesowych.

Magdalena Czernecka, właściciel Pracownia Szkoleń „Dynamika”, psycholog, trener specjalista counsellingu, Certyfikat PTP II stopnia

Do tej pory Pani Dorota Dwernicka przygotowałą i przeprowadziła dla klientów naszej firmy szkolenia z zakresu: Presentation Skills Basic, Presentation Skills Advanced, Sales TechniQues, Time Management for Supervisors. W ramach powyższych tematów Pani Dorota Dwernicka szkoliła pracownikw firm: Valeo, Luxoft oraz HellermannTyton. (…)Z pełnym przekonaniem rekomenduję Panią Dorotę jako świetnie przygotowanego i e pełni profesjonalnego trenera umiejętności interpersonalnych.

Sylwia Królikowska-Evenhius, Właściciel Van Dahlen Group

Profesjonalne szkolenie w przyjaznej atmosferze. Daje do myślenia i pozwala rozwinąć skrzydła.

Kamil Środa, uczestnik Akademii Profesjonalnego Handlowca Solutio 2014/2015

Ogromny indywidualizm w podejściu i do programu, i do uczestników, duże zaangażowanie, którym prowadząca skutecznie zaraża.

Olga Sarnecka, uczestnik Akademii Profesjonalnego Handlowca Solutio 2014/2015

Po tym szkoleniu nie będę już miała problemu z poprowadzeniem rozmowy z klientem. Skoro ja prowadzę to i ja rozdaję karty.

Justyna Stępniowska, uczestnik Akademii Profesjonalnego Handlowca Solutio 2014/2015

I participated in the training „Presentation skills” which Dorota was co-conducting. I must admit I have never been to such interesting, professional and solid prepared training. I’m under huge impression of Dorota’s personality not to mention about her occupational skills and experience. She was giving always constructive feedback to the participants, highlighting our...more

Angelika Matluch, Sourcing specialist UBS, October 3, 2015

Stanek & Kołodziej Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska (…) potwierdza, że jej partnerzy i pracownicy wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez Panią Dorotą Dwernicką (…) z zakresu „Profesjonalnej obsługi klienta”. Szkolenie zostało przeprowadzone osobiście przez Panią Dorotę Dwernicką, która w sposób przystępny i interesujący przekazała nam cenną wiedzę, opierając dużą cześć szkolenia na praktycznym warsztacie. Wszyscy uczestnicy szkolenia ocenili je bardzo dobrze (…). Z przyjemnością polecamy firmę Dorota Dwernicka Solutio jako rzetelnego i godnego zaufania partnera w realizacji programów szkoleniowych.

Karolina Stanek, Radca prawny, Współwłaściciel Kancelarii Radców Prawnych Stanek & Kołodziej, 18.01.2016

Pani Dorota Dwernicka przeprowadziła na zlecenie Starostwa Powiatowego w Wieliczce szkolenie „Kompetencje skutecznego lidera” dla dyrektorów szkół prowadzonych prze Powiat Wielicki. Szkolenie zostało zorganizowane bardzo profesjonalnie. Pozwoliło ono uczestnikom zdobyć niezbędną wiedzę, usystematyzować ją, a także posłużyło do opracowania praktycznych rozwiązań mających zastosowanie w zarządzaniu szkołami. Jako Starosta Wielicki rekomenduję usługi pani Doroty Dwernickiej w charakterze trenera jako wiarygodnego, solidnego, a nade wszystko profesjonalnego partnera w prowadzonej działalności.

Jacek Juszkiewicz, Starosta Wielicki, 04.12.2015

(…)Pani Dorota przygotowała i poprowadziła dla klientów naszej firmy szkolenia m.in. z tematów: Presentations Skills Advance, szkoląc pracowników UBS(…), Prowadzenie Spotkań Biznesowych, szkoląc pracowników State Street(…), Non Violence Based Coaching, szkoląc pracowników State Street(…). Każdorazowo Pani Dorota z wielkim zaangażowaniem prowadziła warsztaty(…), angażowała uczestników do aktywnego udziału w szkoleniu i świetnie radziła sobie z dystraktorami(…). Z pełnym przekonaniem rekomendujemy Panią Dorotę jako świetnie przygotowanego i w pełni profesjonalnego trenera umiejętności interpersonalnych.

Sylwia Królikowska-Evenhuis, Właściciel Van Dahlen Group, 02.02.2016

Dorota podchodzi do szkoleń bardzo indywidualnie – dobiera program do potrzeb szkolonego . Silnie motywuje do zmian, przekazuje cenne wskazówki dotyczące obszarów nad którymi warto pracować. Potrafi powiedzieć „sprawdzam” i wymagać realizacji wspólnie ustalonych planów. Wszystko to w miłej, koleżeńskiej atmosferze.

Przemysław Piątek, Regionalny Przedstawiciel Handlowy Consultronix S.A. 28.01.2016
Uczestnik indywidualnego cyklu rozwojowego „Akademii Profesjonalnego Handlowca”, obejmującego szkolenia, coaching i wspólne wizyty handlowe.

Przed szkoleniem pani Dorota Dwernicka dokonała wnikliwej analizy naszych potrzeb, co było podstawą do przeprowadzenia bardzo praktycznego i ciekawego szkolenia dostosowanego do specyfiki naszej pracy. Pani Dorota Dwernicka jest osobą kompetentną, posiada bardzo bogate doświadczenie i jest przede wszystkim bardzo dobrym słuchaczem (…) Bardzo szybko nawiązała kontakt z grupą i skutecznie zaktywizowała uczestników do zaangażowania się w ćwiczenia warsztatowe (…)

Agnieszka Rzycka Osiej, właścicielka Omni Modo
Szkolenie „Skuteczna komunikacja w biznesie”. 20.06.2016

Mam przyjemność udzielić referencji Pani Dorocie Dwernickiej, która przeprowadziła w naszej firmie szkolenie nt. ”Zarządzanie celami i czasem w biznesie” (…) W trakcie warsztatów przedstawiciele pracowali także on-line nad optymalizowaniem planowania i raportowania przy użyciu komputerów i smart-fonów. Uczestnicy entuzjastyczni podsumowali szkolenie: „Sama praktyka”(…)”Mam teraz więcej czasu i na pracę i dla siebie”. Szkolenie natychmiast dało oczekiwany rezultat. Pracownicy chętniej wykonują swoje obowiązki i terminowo raportują, a ten efekt utrzymuje się bez zmian już ponad rok, więc można mówić o trwałej, pozytywnej zmianie nawyków (…)

Monika Hap, Field Force Manager Fagron, 2015

Mam przyjemność udzielić referencji Pani Dorocie Dwernickiej, która przeprowadziła dla naszej organizacji szkolenie nt. „Profesjonalna i skuteczna obsługa klienta”(…) Szkolenie miało charakter interaktywnych warsztatów, wymagających zaangażowania każdego uczestnika. (…) Materiały, które otrzymaliśmy oraz zaproponowane techniki są bardzo pomocne w obecnej pracy zespołów. Efekty widoczne są już teraz , ponieważ sprzedaż idzie znacznie lepiej niż przed szkoleniem.

Patrycja Lachawiec, Wiceprezydent ds. Kontaktów zewnętrznych AISEC Polska, 2016

Dorota Dwernicka pomogła mi rozwiązać problem niezależnie od szkoleń w których uczestniczyłam, to znaczy w czasie pomiędzy nimi. Dzięki sugestiom i rozmową z Dorotą, byłam w stanie wyciągnąć wnioski z moich działań, a to przełożyło się na możliwość dokonania zmiany zachowań moich i klientów. To w efekcie pozwoliło mi sprzedawać skuteczniej i przy zmniejszonym stresie.

Elżbieta Gierak, Handlowiec TMSys, 2017

Jest to szkolenie, które zmobilizowało mnie do zmiany w moich prezentacjach, do innego spojrzenia na sztukę prezentacji i szanowania słuchaczy przez sposób prowadzenia. Trener prowadząca naturalna, szczera, z dużą wiedzą. Interesujące case study”

Justyna Stefańska, Kierownik Produktów SOLPHARM, 31.03.2017

Dzięki szkoleniom „Rozmowa i prezentacja handlowa” miałam niesamowitą okazję poznać podstawy dobrej prezentacji i rozmowy handlowej. To czas, w którym oceniano moje umiejętności rozwijano mnie.

Paulina Fic, handlowiec, uczestniczka Akademii Rozwoju CADXPERT 2017 prowadzonej przez Dorotę Dwernicką.

Dużo cennych informacji i warsztatów. Trenerka świetna osoba, profesjonalna, rzeczowa. Bardzo dużo pomocnych i sugestywnych uwag! Spójność przekazu. Dostosowanie do grupy. Trener: perfekcyjne reagowanie na potrzeby grupy. Realizacja celu szkolenia. Wzbudzenie chęci poprawy i samodoskonalenia u uczestników.”

Piotr Deszcz, Handlowiec SOLPHARM, 2017

„Szkolenie otworzyło mi oczy na kwestie, na które wcześniej nie zwracałem należytej uwagi lub nie wiedziałem o nich.”

Karol Krpiński, Handlowiec HellermannTyton, 2016

„Szkolenie było profesjonalne i zrozumiałe. Kto nie był, powinien żałować.”

Karolina Wolszczak, Handlowiec HellermannTyton, 2016

Na szkoleniu poznałem inny punk widzenia na znaną mi tematykę. Zobaczyłem jak mogę uzyskać swój cel w inny sposób poprzez pogłębienie mojej relacji z klientem.

Artur Gdula , Handloweic PLAY, 2017

“Szkolenie bardzo mi się podobało. Masz wielką wiedzę i świetnie ją przekazujesz. Zdecydowanie postaram się wdrożyć to w moją codzienną pracę. Jesteś osobą otwartą, której świetnie się słucha i od której łatwo się uczy.”

Łukasz Skolimowski , Handloweic PLAY, 2017

Szkolenie pozowliło dogłębniej zrozumieć pewne kwestie odnośnie relacji z klientem. Wiedza ta pozwoli mi bardziej zorientować się na klienta, dogłębniej poznać jego potrzeby, co zwiększy moją skutecznośc i efektywność w pracy.

Marta Urbańska, konsultantka Eyebar, 2018

„(…) Spotkania były precyzyjnie zaplanowane i prowadzone w sposób niezwykle profesjonalny – odbywały się one w mega przyjaznej i pozytywnej atmosferze. Zagadnienia i problemy analizowane na warsztatach były idealnie dostosowane do naszych potrzeb. Pani Dorota przed rozpoczęciem szkoleń dokładnie przyjrzała się naszej codziennej pracy i na tej podstawie przygotowała się do naszych spotkań. Akademia wiele wniosła do mojej pracy – dzięki niej

Michał Gromek, Inżynier Produktu w firmie TMSys, 2018

POKAŻ WIĘCEJ REFERENCJI

Wszystkie pozycje zostały wyświetlone.

Szkolenia to jej pasja
zdominowana pragmatyzmem

 • sprawdza w praktyce zasady, z których szkoli
 • tworzy autorskie, ucyfrowione narzędzia pracy, z których korzysta na co dzień
 • inspiracje czerpie z filozofii takich osób jak D. Carnegie czy B. Franklin

CredoWierzy, że wiara to klucz do szczęścia.

Wierzy, że wiedza, potencjał i siła

niezbędna do osiągnięcia osobistego sukcesu

jest w każdym człowieku.

Energię życiową czerpie z pomagania innym

w dążeniu do ich szczęścia, spokoju i zdrowia

poprzez osiąganie ich celów prywatnych i zawodowych.

Jej wsparcie merytoryczne

 • Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Uniwersytet Jagielloński
 • Zawodowe Studia Coachingu Mukoid wg standardów ICF, Instytut Komunikacji i rozwoju dr Ewa Mukoid i Współpracownicy
 • Akademia Wychowania Fizycznego, kierunek Wychowanie Fizyczne, trener pływania, instruktor fitness
 • Szkoła Trenerów, Centrum Skutecznego Działania
 • Liczne certyfikaty m.in.: z branży sprzedaży bezpośredniej, profesjonalnej obsługi klienta, negocjacji, prezentacji produktowych, wystąpień publicznych….
 • Sukcesywnie uczy się od najskuteczniejszych guru rozwoju zawodowego i prywatnego, także bezpośrednio, np. od: Briana Tracy, Anthonego Robbinsa, Jacka Walkiewicza, prezesów, dyrektorów i managerów międzynarodowych korporacji, a także spektakularnie rozwijających się startup’ów.

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNAPobierz


Facebook
Akademia Profesjonalnego Handlowca
Referencje